1. Zobacz co potrzebne jest do ślubu cywilnego ?
 2. Zmiana nazwiska po ślubie – zmieniać nazwisko rodowe ?
 3. Sale weselne w Warszawie – 7 ciekawych pomysłów
 4. Pomysły na oryginalne zabawne weselne oczepiny
 5. Jak wybrać sukienkę na poprawiny ?
 6. Jak dbać i pielęgnować suchą skórę twarzy ? – naturalne olejki i oliwa
 7. Jak pielęgnować cienkie i rzadkie włosy ? – spraw by były piękne
 8. Terminarz ślubny – zobacz dobrze zaplanowany ślub
 9. Ślub we wrześniu – 5 powodów na wesele jesienią
 10. Jak usadzić gości na weselu przy stole weselnym?
 11. O rocznicach ślubu
 12. Czym inspirować się podczas tworzenia zaproszeń ślubnych?
 13. Zaproszenia ślubne z Allegro – czy zamawiać?
 14. Stół wiejski na wesele – co i jak ?
 15. Podarunki i upominki w prezencie dla gości weselnych
 16. Jakie przekąski i przystawki na wesele?
 17. Planujemy wesele – krok po kroku
 18. Kilka pomysłów jak uatrakcyjnić wesele
 19. Ile alkoholu na wesele? – przelicznik jak liczyć zapotrzebowanie
 20. O czym pamiętać wybierając menu weselne?
 21. Drinki na weselu? – barman czy drink bar
 22. Fajerwerki i petardy na weselu – dodatkowa atrakcja
 23. Dekoracje stołów weselnych – jakie wybrać?
 24. Co zrobić, aby ślub był idealny?
 25. Kameralne przyjęcie weselne w restauracji
 26. Piosenki weselne – jak dopasować rytm tempo i gatunek?
 27. Teksty na zaproszenia ślubne – zobacz 10 propozycji
 28. Ręcznie robione zaproszenia na ślub
 29. 10 propozycji na bukiet do ślubu – zobacz inspiracje
 30. Kiedy dostarczyć lub wysłać zaproszenie ślubne?
 31. Robisz zaproszenie? – zobacz propozycje wierszyków weselnych
 32. Szukasz dj lub zespół weselny? – zobacz o co pytać
 33. Własna i dopasowana przysięga małżeńska?
 34. Rola świadka na weselu? – zobacz najważniejsze informacje
 35. Lampiony szczęścia na wesele
 36. Wiązanki ślubne – kaskada, berło, a może wachlarz?
 37. Nietypowe i oryginalne pomysły na prezent ślubny

Lampiony na wesele

Lampiony na wesele – nowa moda czy początek tradycji, która na stałe wejdzie do repertuaru weselnych atrakcji? Jak zorganizować pokaz weselnych lampionów?

 

Lampiony życzeń, lampiony szczęścia – jednym słowem kolejny sposób na udane wesele! Czy sięgające tradycją starożytnych Chin lampiony mają rację bytu również w nowoczesnym świecie, w którym państwo młodzi preferują raczej współczesne rozrywki? Jak najbardziej – przecież im bardziej pomysł urozmaicenia ślubu i wesela jest zwariowany i nietypowy (oraz, co równie ważne: dający imponujące efekty wizualne), tym lepiej! Obecnie wypuszczanie lampionów (w szczególności zwanych lampionami szczęścia) najczęściej tyczy się wyjątkowych okoliczności, jak właśnie ślub i wesele. Młoda para (a potem goście) umieszczają w swoich lampionach życzenia pod postacią zwiniętych karteczek lub liścików i wypuszczają je następnie w powietrze. Odświętna, jedyna w swoim rodzaju atmosfera uroczystego zawarcia związku małżeńskiego to dla wielu młodych par świetna okazja do zaprezentowania dodatkowych atrakcji dla gości – mogą to być pokazy sztucznych ogni albo właśnie płonące, latające lampiony. Jak to jednak w praktyce zorganizować?

Organizacja lampionów na ślub

Wydawać by się mogło, że zorganizowanie pokazu latających lampionów niewiele jest trudniejsze, niż typowy pokaz sztucznych ogni. Nic bardziej mylnego! Poza szeregiem środków ostrożności, należy wziąć tutaj pod uwagę także różnorodne, wymagane pozwolenia, a także – zdecydować się, jakiego rodzaju lampiony chcemy wykorzystać i z usług jakiej firmy skorzystać (tutaj dobrze kierować się opiniami dawnych klientów i ogólnie reputacją danego organizatora). Lampiony, wypuszczane w powietrze, potrafią nadać każdemu wydarzeniu niezwykłej atmosfery – a przecież o to chodzi, także podczas wesela. Choć popularność lampionów w Polsce dopiero zaczyna rosnąć, w praktyce to rozrywkowe rozwiązanie znane jest od wieków. Ceny lampionów mogą być bardzo różne – wahają się od kilku złotych, aż do złotych kilkunastu – wszystko zależy od kształtu (owalny, przypominający serce, walcowaty), rodzaju papieru i dodatkowych zdobień. Z reguły lampiony kupowane w miksie (czyli komplet lampionów w podobnym stylu w dużej ilości) wypadają o wiele lepiej cenowo niż ich pojedyncze odpowiedniki (zniżki mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent ceny pierwotnej!). Gdzie kupić? W sieci znajdziemy mnóstwo firm, zajmujących się nie tylko sprzedażą zestawów lampionów, ale i całą organizacją imprez weselnych z efektami specjalnymi tego typu. Innowacyjne atrakcje weselne zyskują na popularności i warto to wykorzystać – ofert pojawia się coraz więcej w coraz bardziej konkurencyjnych cenach!

Zasada działania papierowych lampionów

Zasada, na której opierają swoje działanie lampiony weselne, jest bardzo prosta. Walce, kule lub innego kształtu lampiony papierowe, posiadają wyciętą na dnie dziurkę i działają podobnie jak typowe balony lotnicze. Palący się materiał na dnie takiego lampionu podgrzewa powietrze w całej objętości balona i sprawia, że ten unosi się w powietrze. Konstrukcja jest prosta (dno balonu to po prostu odpowiednio powiązane linki), a efekt – niesamowity, zwłaszcza w nocy. Zasadą jest, że lampionów w jednym momencie wypuszcza się jak najwięcej – wtedy właśnie robią największe wrażenie.

Lampiony na wesele – bezpieczeństwo przede wszystkim!

W kwestii bezpieczeństwa, należy pamiętać, że puszczanie lampionów wiąże się z zagrożeniem pożarem – nie róbmy tego w pobliżu lasów, szczególnie gdy pogoda jest sucha i upalna. Z tego powodu warto więc przed całą imprezą zapoznać się z prognozą pogody na najbliższe dni. Co istotne, a o czym wiele osób zapomina, duża zorganizowana impreza uwzględniająca pokazy lampionów powinna być dostosowana do prawa lotniczego – nie może bowiem stanowić zagrożenia w strefach wykorzystywanej aktywnie przestrzeni powietrznej.

Banner Content