1. Zbieranie na wózek – niezbędna zabawa oczepinowa
 2. Oczepiny weselne – tradycja czy obciach zabaw weselnych?
 3. Barmańskie pokazy flair i serwowanie drinków weselnych
 4. Co wpisać w księdze gości weselnych? – przykłady i inspiracje życzeń
 5. Jak powinien wyglądać tort weselny ? – Figurki i dodatki dekoracyjne
 6. Oryginalna księga weselna na wpisy dla gości
 7. Pomysły na prezent ślubny zamiast kwiatów
 8. Ślub w długi weekend? – zobacz wady i zalety
 9. Zobacz co potrzebne jest do ślubu cywilnego ?
 10. Zmiana nazwiska po ślubie – zmieniać nazwisko rodowe ?
 11. Sale weselne w Warszawie – 7 ciekawych pomysłów
 12. Pomysły na oryginalne zabawne weselne oczepiny
 13. Jak wybrać sukienkę na poprawiny ?
 14. Jak dbać i pielęgnować suchą skórę twarzy ? – naturalne olejki i oliwa
 15. Jak pielęgnować cienkie i rzadkie włosy ? – spraw by były piękne
 16. Terminarz ślubny – zobacz dobrze zaplanowany ślub
 17. Ślub we wrześniu – 5 powodów na wesele jesienią
 18. Jak usadzić gości na weselu przy stole weselnym?
 19. O rocznicach ślubu
 20. Czym inspirować się podczas tworzenia zaproszeń ślubnych?
 21. Zaproszenia ślubne z Allegro – czy zamawiać?
 22. Stół wiejski na wesele – co i jak ?
 23. Podarunki i upominki w prezencie dla gości weselnych
 24. Jakie przekąski i przystawki na wesele?
 25. Planujemy wesele – krok po kroku
 26. Kilka pomysłów jak uatrakcyjnić wesele
 27. Ile alkoholu na wesele? – przelicznik jak liczyć zapotrzebowanie
 28. O czym pamiętać wybierając menu weselne?
 29. Drinki na weselu? – barman czy drink bar
 30. Fajerwerki i petardy na weselu – dodatkowa atrakcja
 31. Dekoracje stołów weselnych – jakie wybrać?
 32. Co zrobić, aby ślub był idealny?
 33. Kameralne przyjęcie weselne w restauracji
 34. Piosenki weselne – jak dopasować rytm tempo i gatunek?
 35. Teksty na zaproszenia ślubne – zobacz 10 propozycji
 36. Ręcznie robione zaproszenia na ślub
 37. 10 propozycji na bukiet do ślubu – zobacz inspiracje
 38. Kiedy dostarczyć lub wysłać zaproszenie ślubne?
 39. Robisz zaproszenie? – zobacz propozycje wierszyków weselnych
 40. Szukasz dj lub zespół weselny? – zobacz o co pytać
 41. Własna i dopasowana przysięga małżeńska?
 42. Rola świadka na weselu? – zobacz najważniejsze informacje
 43. Lampiony szczęścia na wesele
 44. Wiązanki ślubne – kaskada, berło, a może wachlarz?
 45. Nietypowe i oryginalne pomysły na prezent ślubny

Pomysł na wiązankę na ślubną

Bywają małe i całkiem duże, klasycznie w bukiecie lub oryginalnie nawet w formie pojedynczej gałązki kwiatów – oto inspiracje dla panien młodych poszukujących pomysłu na ciekawą wiązankę ślubną.

 

Wiązanka ślubna jest tradycyjnym elementem ślubnej kreacji panny młodej – kwiaty zdobią ją w drodze do ołtarza, wiązanką rzuca ona pod koniec weselnej zabawy, a panna, która ślubną wiązankę złapie – rzekomo – wkrótce, jako następna z grona weselników, wyjdzie za mąż. Istnieje więc – jako  do elementu tradycji – tradycyjne podejście do wyglądu wiązanki. Istnieją jednak również – jak to bywa z zabawą tradycjami – również zupełnie nietradycyjne pomysły na wygląd ślubnych wiązanek, a nawet pomysły na zastąpienie wiązanki innymi elementami.

 

Kwiaty to nieodłączny element każdej stylizacji ślubnej. Odpowiednio dobrana kompozycja podkreśla styl sukienki wybranej przez pannę młodą oraz nawiązuje do charakteru uroczystości. Inne kompozycje pasują do eleganckiego balu w domu weselnym, a inne do szalonej zabawy nad jeziorem. Jeśli prognozy na 2020 rok mówiące iż najmodniejszą suknią ślubną będzie księżniczka, sprawdzą się, w rękach panien młodych będą królować eleganckie fantazyjne i pełne przepychu kompozycje kwiatowe godne królewskich córek. Jednak nie dajcie się zwariować i jeśli marzy wam się skromna uroczystość, to sięgnijcie po naręcze tulipanów przewiązane wstążką lub bukiet nosegay. Jakie jeszcze wiązanki ślubne warto wziąć pod uwagę?

 

bukiet-weselebukiet-weselny

Wiązanki ślubne – biedermeier

Kwiaty gęsto ułożone w okrągły lub stożkowy bukiet zwykło się nazwać wiązanką biedermeierowską. Wiązanki ślubne są często ozdobione wstążką oplatającą łodyżki kwiatów, a nawet dodatkowo dekorowane broszką, co dodaje kompozycji elegancji. Jest to niezwykle ważne, gdyż w 2020 roku królować będą pełne przepychu suknie-księżniczki.

Wiązanka z dodatkami piór – wachlarz

Widowiskowy stelaż na którym będzie rozłożony wachlarz kwiatów to propozycja wiązanki ślubnej, która na pewno zostanie zauważona i doceniona przez gości weselnych. Dodatek piór wkomponowanych w kompozycję będzie nawiązaniem do lat 20., czyli ostatnio modnego tematu przewodniego przyjęcia weselnego.

Kula z kwiatów

Kula z ciasno ułożonych kwiatów zawieszona na tasiemce to propozycja dla odważnych i nowoczesnych panien młodych. Tego typu wiązanki są ekstrawaganckie, więc pasują do wszelkich modernistycznych elementów w stylizacji przyjęcia weselnego. Szalenie ozdobna kula na pewno odnajdzie się w przypadku wąskich sukien o kroju syreny.

bukiet-kolorowy-weseleDla par rządnych przygód warto pomyśleć nad naprawdę ekstremalnym prezentem. Jeśli Nowożeńcy potrzebują prawdziwych emocji warto pomyśleć nad wykupieniem dla nich kursu lub wycieczki. Jeśli Para Młoda nie jest aktywna, ani nie zachwyca się modernistycznym wzornictwem nic straconego. Wśród oryginalnych prezentów ślubnych są też mniej ekstremalne pamiątki lub okazje do spędzenia czasu razem.

Berło

Berło to nowoczesna wiązanka ślubna dla wysokich panien młodych. Jest wykonywana z kwiatów o długich łodygach. Pasuje do awangardowych sukien i stylizacji weselnych.

Nnosegay

Nosegay to okrągły, minimalistyczny bukiet z ciasno ułożonych kwiatów. Jego forma skłania, by w przypadku tej nierzucającej się w oczy kompozycji, wykorzystać kolorystykę wiązanki ślubnej i nawiązać do tematyki przyjęcia. Dobrym pomysłem będzie też dopasowanie jej barwy do koloru roku Pantone. W tym roku to odcień radiant orchid, ale już niebawem ogłoszony zostanie odcień na 2020 rok.

Naręcza

Wiązanki ślubne w kształcie naręcza to najbardziej dziewczęca propozycja wśród kwiatów dla panien młodych ceniących prostotę. Wykonuje się je z kilkunastu kwiatów o długich łodygach, które opiera się na przedramieniu. Często ten typ wiązanki ślubnej jest wykorzystywany do stylizacji boho, gdy zależy na skromnym podkreśleniu naturalnego piękna zarówno panny młodej, jak i kwiatów. Należy jednak pamiętać, by zabezpieczyć kompozycję, która dotykając sukni ślubnej może zostawić na niej ślady.

 

Tradycyjna i nietradycyjna ślubna wiązanka

 

Tradycyjna wiązanka ślubna jest małym bukietem kwiatów – samych pączków kwiatów, których wiele potrzeba do utworzenia bukietu, stąd jego cena jest na ogół niemała. Najbardziej chyba tradycyjnym kwiatem wiązanki jest róża – czerwona lub różowa, mała lub duża – czego uzasadnieniem jest nie tylko jej romantyczna konotacja, ale i wysoka trwałość.

 

Znacznie mniej tradycyjnym pomysłem – jednak nadal w miarę zgodnym z tradycją – jest wybór innych niż róże kwiatów do wiązanki – wiosną na przykład konwalii czy tulipanów, latem goździków czy kalli; mniej tradycyjne będzie także niesienie do ołtarza większego bukietu lub po prostu pęku kwiatów – które zresztą można ułożyć samemu.

 

A nietradycyjnym sposobem na tradycyjną wiązankę wydaje się oryginalne ułożenie kwiatów – na pokazach ślubnej mody można zobaczyć propozycję wiązanek oplecionych sznurami pereł, wiązanki same przypominające sznur korali, wiązanki zdobione piórami i kryształkami.

 

Ślubna wiązanka i zarazem brak ślubnej wiązanki

 

Pomysły na ślubne wiązanki nie ograniczają się jednak do zestawu kwiatów – zamiast bukietu można bowiem pójść do ołtarza z tylko jednym kwiatem – na przykład jedną długą różą, tą z tych najdłuższych, które są tak piękne, że wystarczą za całą ozdobę.

 

Więcej jeszcze – można kwiaty zastąpić innymi ozdobami – na jesieni na przykład nieść wiązankę kolorowych liści, wcześniej ususzonych albo właśnie zebranych – niezwykle to tanio, a przy tym jakże pięknie, jakże wyjątkowo, jak niezwykle i jak taka ozdoba ślubnej kreacji zapadnie wszystkim w pamięć!

 

Wreszcie: można w ogóle zrezygnować z niesienia ślubnej wiązanki przez pannę młodą, a zamiast tego – szczególnie upalnym latem – nieść na przykład wachlarz z pawich piór, koronkowy wachlarz hiszpański czy delikatny wachlarz chiński; można zamiast wiązanki nieść ładny parasol, albo po prostu ładną ślubną torebkę – dla kobiety to znacznie bardziej praktyczny dodatek.

Banner Content