1. Zobacz co potrzebne jest do ślubu cywilnego ?
 2. Zmiana nazwiska po ślubie – zmieniać nazwisko rodowe ?
 3. Sale weselne w Warszawie – 7 ciekawych pomysłów
 4. Pomysły na oryginalne zabawne weselne oczepiny
 5. Jak wybrać sukienkę na poprawiny ?
 6. Jak dbać i pielęgnować suchą skórę twarzy ? – naturalne olejki i oliwa
 7. Jak pielęgnować cienkie i rzadkie włosy ? – spraw by były piękne
 8. Terminarz ślubny – zobacz dobrze zaplanowany ślub
 9. Ślub we wrześniu – 5 powodów na wesele jesienią
 10. Jak usadzić gości na weselu przy stole weselnym?
 11. O rocznicach ślubu
 12. Czym inspirować się podczas tworzenia zaproszeń ślubnych?
 13. Zaproszenia ślubne z Allegro – czy zamawiać?
 14. Stół wiejski na wesele – co i jak ?
 15. Podarunki i upominki w prezencie dla gości weselnych
 16. Jakie przekąski i przystawki na wesele?
 17. Planujemy wesele – krok po kroku
 18. Kilka pomysłów jak uatrakcyjnić wesele
 19. Ile alkoholu na wesele? – przelicznik jak liczyć zapotrzebowanie
 20. O czym pamiętać wybierając menu weselne?
 21. Drinki na weselu? – barman czy drink bar
 22. Fajerwerki i petardy na weselu – dodatkowa atrakcja
 23. Dekoracje stołów weselnych – jakie wybrać?
 24. Co zrobić, aby ślub był idealny?
 25. Kameralne przyjęcie weselne w restauracji
 26. Piosenki weselne – jak dopasować rytm tempo i gatunek?
 27. Teksty na zaproszenia ślubne – zobacz 10 propozycji
 28. Ręcznie robione zaproszenia na ślub
 29. 10 propozycji na bukiet do ślubu – zobacz inspiracje
 30. Kiedy dostarczyć lub wysłać zaproszenie ślubne?
 31. Robisz zaproszenie? – zobacz propozycje wierszyków weselnych
 32. Szukasz dj lub zespół weselny? – zobacz o co pytać
 33. Własna i dopasowana przysięga małżeńska?
 34. Rola świadka na weselu? – zobacz najważniejsze informacje
 35. Lampiony szczęścia na wesele
 36. Wiązanki ślubne – kaskada, berło, a może wachlarz?
 37. Nietypowe i oryginalne pomysły na prezent ślubny

Pomysł na wiązankę na ślubną

Bywają małe i całkiem duże, klasycznie w bukiecie lub oryginalnie nawet w formie pojedynczej gałązki kwiatów – oto inspiracje dla panien młodych poszukujących pomysłu na ciekawą wiązankę ślubną.

 

Kwiaty to nieodłączny element każdej stylizacji ślubnej. Odpowiednio dobrana kompozycja podkreśla styl sukienki wybranej przez pannę młodą oraz nawiązuje do charakteru uroczystości. Inne kompozycje pasują do eleganckiego balu w domu weselnym, a inne do szalonej zabawy nad jeziorem. Jeśli prognozy na 2020 rok mówiące iż najmodniejszą suknią ślubną będzie księżniczka, sprawdzą się, w rękach panien młodych będą królować eleganckie fantazyjne i pełne przepychu kompozycje kwiatowe godne królewskich córek. Jednak nie dajcie się zwariować i jeśli marzy wam się skromna uroczystość, to sięgnijcie po naręcze tulipanów przewiązane wstążką lub bukiet nosegay. Jakie jeszcze wiązanki ślubne warto wziąć pod uwagę?

 

bukiet-weselebukiet-weselny

Wiązanki ślubne – biedermeier

Kwiaty gęsto ułożone w okrągły lub stożkowy bukiet zwykło się nazwać wiązanką biedermeierowską. Wiązanki ślubne są często ozdobione wstążką oplatającą łodyżki kwiatów, a nawet dodatkowo dekorowane broszką, co dodaje kompozycji elegancji. Jest to niezwykle ważne, gdyż w 2020 roku królować będą pełne przepychu suknie-księżniczki.

Wiązanka z dodatkami piór – wachlarz

Widowiskowy stelaż na którym będzie rozłożony wachlarz kwiatów to propozycja wiązanki ślubnej, która na pewno zostanie zauważona i doceniona przez gości weselnych. Dodatek piór wkomponowanych w kompozycję będzie nawiązaniem do lat 20., czyli ostatnio modnego tematu przewodniego przyjęcia weselnego.

Kula z kwiatów

Kula z ciasno ułożonych kwiatów zawieszona na tasiemce to propozycja dla odważnych i nowoczesnych panien młodych. Tego typu wiązanki są ekstrawaganckie, więc pasują do wszelkich modernistycznych elementów w stylizacji przyjęcia weselnego. Szalenie ozdobna kula na pewno odnajdzie się w przypadku wąskich sukien o kroju syreny.

bukiet-kolorowy-weseleDla par rządnych przygód warto pomyśleć nad naprawdę ekstremalnym prezentem. Jeśli Nowożeńcy potrzebują prawdziwych emocji warto pomyśleć nad wykupieniem dla nich kursu lub wycieczki. Jeśli Para Młoda nie jest aktywna, ani nie zachwyca się modernistycznym wzornictwem nic straconego. Wśród oryginalnych prezentów ślubnych są też mniej ekstremalne pamiątki lub okazje do spędzenia czasu razem.

Berło

Berło to nowoczesna wiązanka ślubna dla wysokich panien młodych. Jest wykonywana z kwiatów o długich łodygach. Pasuje do awangardowych sukien i stylizacji weselnych.

Nnosegay

Nosegay to okrągły, minimalistyczny bukiet z ciasno ułożonych kwiatów. Jego forma skłania, by w przypadku tej nierzucającej się w oczy kompozycji, wykorzystać kolorystykę wiązanki ślubnej i nawiązać do tematyki przyjęcia. Dobrym pomysłem będzie też dopasowanie jej barwy do koloru roku Pantone. W tym roku to odcień radiant orchid, ale już niebawem ogłoszony zostanie odcień na 2020 rok.

Naręcza

Wiązanki ślubne w kształcie naręcza to najbardziej dziewczęca propozycja wśród kwiatów dla panien młodych ceniących prostotę. Wykonuje się je z kilkunastu kwiatów o długich łodygach, które opiera się na przedramieniu. Często ten typ wiązanki ślubnej jest wykorzystywany do stylizacji boho, gdy zależy na skromnym podkreśleniu naturalnego piękna zarówno panny młodej, jak i kwiatów. Należy jednak pamiętać, by zabezpieczyć kompozycję, która dotykając sukni ślubnej może zostawić na niej ślady.

Banner Content