Jak przygotować się do rozmowy wynajmując zespół na wesele?

Od wyboru dobrego zespołu weselnego zależy powodzenie całej imprezy, bo oprócz zapewnienia muzyki, zespół dba o stymulację gości do wspólnej zabawy oraz prowadzi najważniejszą część każdego wesela. Zespoły weselne zwykle mają określony rodzaj granej muzyki, więc jeśli nie macie znajomych, którzy mogliby polecić sprawdzony zespół, przenieście poszukiwania do sieci. Zacznijcie od wygooglania lokalnych artystów oraz opinii na ich temat na forach. A później umówcie się na rozmowę z przedstawicielami kilku najciekawszych zespołów. O co pytać, gdy już wiemy, że stać nas na usługi oferowane przez daną grupę, by nasze przyjęcie obyło się bez przykrych niespodzianek, a zabawa szampańska do samego rana?

Doświadczenie

 

Na początek najlepiej wybadać, czy wybrany zespół weselny ma praktykę w prowadzeniu zabawy weselnej. Ma to znaczenie, gdyż dobry wodzirej musi wiedzieć, w jaki sposób zmotywować gości do zabawy, jak zaprosić na parkiet do pierwszego tańca oraz ciekawie poprowadzić oczepiny. Ważne jest też pytanie o liczbę instrumentów, jaką członkowie zespołu zamierzają wykorzystać do zabawiania waszych gości. Najlepszym sposobem, by zweryfikować swoje wyobrażenia o oferowanych przez zespoły weselne warunkach jest zobaczenie ich w akcji. Więc nie wahajcie się poprosić o płytę z przykładowym przyjęciem obsłużonym przez muzyków. Jeśli nie posiadają takowej, lub oferują wyłącznie zmontowane teledyski, lepiej zrezygnujcie z ich usług.

Zespoły weselne – repertuar

 

Zespoły weselne zwykle mają określony gatunek muzyczny w którym się poruszają, więc już na starcie musicie liczyć się z preferencjami muzyków, jednak nie zapominajcie, że to wasz dzień, a nie koncert bandu Maryli Rodowicz, który jest wyreżyserowany by wyeksponować artystkę. Śmiało więc pytajcie o harmonogram, według którego zamierzają pracować na waszym przyjęciu oraz możliwości odstępstw od niego. Nie chcecie przecież by podkład do pierwszego tańca wybrał za was klawiszowiec. Pierwszy taniec to przecież doskonała okazja, by spersonalizować waszą imprezę i nadać jej osobistego charakteru. Spytajcie też o możliwość ingerencji w listę przebojów oraz konkursy, zabawy taneczne czy animację oczepin, jakie wybrany zespół weselny zamierza wykorzystać na waszym przyjęciu, by wykreślić z niej kawałki mogące wywołać niezręczne sytuacje. Nie chcecie przecież, by kuzyn rzucił w was butem odmawiając udziału w uwłaczającej mu zabawie. Zapytajcie również o dodatkowe koszty konkursów, których uczestnicy są nagradzani trunkami. Ustalcie też, gdzie się spotykacie: w lokalu, gdzie będzie przyjęcie, czy też orkiestra będzie witać Pana Młodego w domu wybranki.

Zespoły weselne – profesjonalizm

 

 Już na poziomie wyboru zespołu weselnego zadbajcie o profesjonalizm wybranej kapeli. Nie krępujcie się pytać o ubiór członków grupy. Nie chcecie przecież, by na eleganckim przyjęciu śpiewał jegomość w pomarańczowej koszuli w kratę, obowiązkowo rozpiętej pod szyją, by podkreślić dywan na klacie. Kwestia spożywanie alkoholu przez wodzireja oraz waszej obsługi muzycznej to też bardzo ważna kwestia. Zwłaszcza w klasie zespołów weselnych w klasie economic. Najlepiej zabezpieczyć się spisując umowę z zespołem. W takiej umowie zawarte są informacje o wysokości zapłaty, czasie, jaki zespół spędzi na scenie, długości przerw, kwestii wyżywienia oraz czy zespół dokonuje opłaty na rzecz ZAIKS. Wówczas w razie nie wywiązania się przez muzyków z ustaleń zapewni podstawę do rozstrzygnięcia konfliktu.

Banner Content