1. Co wpisać w księdze gości weselnych? – przykłady i inspiracje życzeń
 2. Jak powinien wyglądać tort weselny ? – Figurki i dodatki dekoracyjne
 3. Oryginalna księga weselna na wpisy dla gości
 4. Pomysły na prezent ślubny zamiast kwiatów
 5. Ślub w długi weekend? – zobacz wady i zalety
 6. Zobacz co potrzebne jest do ślubu cywilnego ?
 7. Zmiana nazwiska po ślubie – zmieniać nazwisko rodowe ?
 8. Sale weselne w Warszawie – 7 ciekawych pomysłów
 9. Pomysły na oryginalne zabawne weselne oczepiny
 10. Jak wybrać sukienkę na poprawiny ?
 11. Jak dbać i pielęgnować suchą skórę twarzy ? – naturalne olejki i oliwa
 12. Jak pielęgnować cienkie i rzadkie włosy ? – spraw by były piękne
 13. Terminarz ślubny – zobacz dobrze zaplanowany ślub
 14. Ślub we wrześniu – 5 powodów na wesele jesienią
 15. Jak usadzić gości na weselu przy stole weselnym?
 16. O rocznicach ślubu
 17. Czym inspirować się podczas tworzenia zaproszeń ślubnych?
 18. Zaproszenia ślubne z Allegro – czy zamawiać?
 19. Stół wiejski na wesele – co i jak ?
 20. Podarunki i upominki w prezencie dla gości weselnych
 21. Jakie przekąski i przystawki na wesele?
 22. Planujemy wesele – krok po kroku
 23. Kilka pomysłów jak uatrakcyjnić wesele
 24. Ile alkoholu na wesele? – przelicznik jak liczyć zapotrzebowanie
 25. O czym pamiętać wybierając menu weselne?
 26. Drinki na weselu? – barman czy drink bar
 27. Fajerwerki i petardy na weselu – dodatkowa atrakcja
 28. Dekoracje stołów weselnych – jakie wybrać?
 29. Co zrobić, aby ślub był idealny?
 30. Kameralne przyjęcie weselne w restauracji
 31. Piosenki weselne – jak dopasować rytm tempo i gatunek?
 32. Teksty na zaproszenia ślubne – zobacz 10 propozycji
 33. Ręcznie robione zaproszenia na ślub
 34. 10 propozycji na bukiet do ślubu – zobacz inspiracje
 35. Kiedy dostarczyć lub wysłać zaproszenie ślubne?
 36. Robisz zaproszenie? – zobacz propozycje wierszyków weselnych
 37. Szukasz dj lub zespół weselny? – zobacz o co pytać
 38. Własna i dopasowana przysięga małżeńska?
 39. Rola świadka na weselu? – zobacz najważniejsze informacje
 40. Lampiony szczęścia na wesele
 41. Wiązanki ślubne – kaskada, berło, a może wachlarz?
 42. Nietypowe i oryginalne pomysły na prezent ślubny

Długi weekend na termin ślubu i wesela

Jakie są plusy i minusy wyboru długiego weekendu na termin ślubu i wesela? Oraz, czy warto zatem wybierać długi weekend na czas ślubu i wesela?

 

W polskich kalendarzu świątecznym jest kilka długich weekendów. Są długie weekendy – nazwijmy to – standardowe: jak długi weekend majowy, bo zawsze któryś 1 lub 3 maja jest blisko weekendu; jest też długi weekend po święcie Bożego Ciała, bo ono zawsze wypada w czwartek, jednak z zastrzeżeniem, że ten czwartek jest co roku inny, niestety. Są i długie weekendy sporadyczne – po lub przed świętami jak 1 i 6 stycznia, 15 sierpnia czy 11 listopada. Czy wybór terminu ślubu i wesela na długi weekend ma sens i ma plusów wiele? Oraz: jakie są – jeśli są i jak są istotne – minusy tego wyboru?

Wymarzony weselny długi weekend

Długi weekend wydaje się wymarzonym czasem na ślub i wesele – przede wszystkim kilka dni wolnego daje bowiem wszystkim – nie tylko młodej parze ale i gościom weselnym – więcej czasu na dobrą i beztroską zabawę, bez pośpiechu. Wesele, które jest na ogół starannie przygotowywane, lepiej jest przeżywać ze świadomością, że można się nim nacieszyć, każdym jego momentem i że nie trzeba patrzeć na zegarek, by zaraz wracać do spraw codziennych.

 

Po ślubie i weselu może nawet zdarzyć się jeszcze dzień wolnego, na spokojną podróż powrotną, albo na dodatkowe spotkania rodzinne, bo na ślub przyjeżdża często rodzina, której się dawno nie widziało. I to właśnie jest kolejną zaletą ślubu i wesela w czas długiego weekendu: że można liczyć na przyjazd nawet tych gości, którzy mieszkają daleko, bo wystarczy im czasu na podróż w tę i z powrotem, a także na pełną zabawę i jeszcze na odpoczynek.

 

Innym plusem długiego weekendu – pod warunkiem, że jest on z kategorii standardowych, a więc niemal co roku tak samo wolnych – jest, że i rocznice ślubu będą obchodzone w takiej weekendowej atmosferze. Także te rocznice okrągłe, czyli uroczyściej obchodzone i znów będzie się można bardziej sobą cieszyć, a także świętować w jakby nieco bardziej podniosłej atmosferze.

 

Wreszcie kolejną zaletą ślubu i wesela w długi weekend jest, że na czas ten wiele punktów usługowych przygotowuje specjalną, często korzystną, ofertę – hotele świadczą dodatkowe usługi z gatunku relaksacyjnego, a nawet kosmetyczne, podobnie wzbogacają pakiet usług salony urody przed długim weekendem. Nie zawsze wiadomo o tych atrakcjach na rok z wyprzedzeniem, czyli wtedy, gdy rezerwowane są terminy ślubu i wesela, ale można spokojnie założyć, że takie usługi będą, pytać o nie i na wszelki wypadek je sobie zaklepywać.

Uwagi do ślubu i wesela w długi weekend

A jednak wspomniane specjalne okazje, dodatkowe atrakcje związane z i przewidziane około długiego weekendu mogą być również powodem pewnych komplikacji i problemów w czasie przygotowań do ślubu i wesela przed długim weekendem. Spodziewać się bowiem należy większego zainteresowania wieloma usługami przed czasem wolnym, a zatem większej liczby klientów, kolejek, konieczności rezerwowania terminów z dużym wyprzedzeniem, a nawet pośpiechu ze strony usługodawców.

 

Podobnie wszystkie usługi weselne, jeśli mają być dostarczone przed i w czasie długiego weekendu, należy rezerwować z wyprzedzeniem, a także koniecznie sprawdzać, czy rezerwacja jest potwierdzona, czy nic nie zmieniło się w trakcie przygotowań, bo w zamęcie większej liczby klientów usługodawcy mogą popełnić błędy w rezerwacji. Ryzyko związane z większym obłożeniem usług i związanym z nim bałaganem, a także stres z niego wypływający, także jest minusem wyboru długiego weekendu na termin ślubu i wesela.

 

Nie mniejszym problemem jest fakt, że na czas długiego weekendu wszystko jest zamykane – szczególnie sklepy – więc z wyprzedzeniem trzeba również dokonywać zakupów, nie można sobie pozwolić na dokupienie czegoś niezbędnego w ostatniej chwili. Może to rodzić poważne problemy – dość uświadomić sobie, że nawet wiązanka ślubna musi być dostarczona z wyprzedzeniem lub specjalnie umówiona w czas wolny od pracy, by kwiaty były świeże.

 

Ostatnim kłopotem, ale niestety nie najmniejszym, może być koszt imprezy ślubnej w czas długiego weekendu – gdy więcej par będzie zainteresowane terminem, gdy więcej klientów będzie chciało skorzystać w tym czasie z usług, ich cena może być wyższa, a w każdym razie z pewnością trudniej będzie w tym czasie uzyskać jakiekolwiek obniżki czy rabaty. Czy zatem ślub i wesele w długi weekend jest korzystnym pomysłem? Pod względem kosztów i zachodu związanego z organizacją – niekoniecznie. Ale z uwagi na większą i dłuższą przyjemność relaksu – na pewno.

 

 

Banner Content